Nederlands Tijdschrift voor Natuurkunde

NTvN 91-03

Het maartnummer is uit!

FYSICA 2025

Staat vrijdag 11 april al in uw agenda? Dan is het weer tijd voor ons jaarlijkse congres FYSICA, dit keer in samenwerking met de Universiteit Leiden. In het NTvN besteden we er deze maand ook veel aandacht aan.

Vorige Volgende

Artikelen - March

FYSICA 2024

We blikken vooruit naar 12 april, wanneer in Eindhoven FYSICA 2024 losbarst. Bij deze jaarlijkse bijeenkomst van de NNV verzamelen zich zo’n vijfhonderd fysici om kennis en ideeën op te doen en uit te wisselen.

Lees meer →

Elektrische auto’s stoten vier keer minder CO2 uit

Je leest vaak dat de CO2-uitstoot van elektrische auto’s nauwelijks onderdoet voor die van brandstofauto’s. Auke Hoekstra rekent al jaren voor dat elektrische auto’s in werkelijkheid circa 75% minder CO2 uitstoten en dat het uiteindelijk richting nul kan

Lees meer →

Help mee met het zoeken naar nieuwe zwarte gaten!

Astronomen hebben uw hulp nodig! Om de vorming van zwarte gaten en zware aardelementen beter te begrijpen, zoeken astronomen met de BlackGEM-telescopen naar signalen van samensmeltingen van neutronensterren.

Lees meer →